Fundacja OK, ART

 

ul. Jedności Narodowej 73

50-262 Wrocław

 biuro@fundacjaokart.pl 

 +48 792 651 826

Polub nas na Facebooku

Nasza oferta

 

• spotkania z artystami

• warsztaty artystyczne

• wystawy

• aranżacja 

• murale

Wizytówka QR Code

OKART 2024

 

 

W 2013 roku Fundacja OK.ART rozpoczynała realizację Kolorowych Podwórek przy ul. Roosevelta na wrocławskim Nadodrzu. W jednej z okalających podwórze kamienic mieszka Zenon Dębowski. Zaproszony przez artystów OKART włącza się w realizację murali. Wykonuje ceramiczną rybkę, która trafia na ścianę jako fragment muralu. Zenon ujawnia swój talent, ale co równie ważne budzi się w nim pasja do tworzenia form przestrzennych w glinie. Przekształca swoje mieszkanie w swego rodzaju pracownię, na co pozwala mu /jak sam podkreśla/ nieoceniona Żona Regina.

Zenon oddaje się pracy twórczej w pełni. Korzystając z rad artystów OK.ART rozwija swój warsztat i smak artystyczny. Realizuje kolejne formy, wiele z nich trafia na murale.

 

W 2020 roku w Galerii OK.ART odbywa się jego pierwsza wystawa "Instynkty - zwierzęce, czy ludzkie" Kuratorem jest Mariusz Mikołajek. Prace Zenona Dębowskiego uzupełnia wideoinstalacja Instynkty autorstwa Mariusza Sikorskiego i Anny Nabiałkowskiej. Więcej o wystawie, czytaj tutaj. 

Zenon Specjalizuje się w formach przestrzennych. 

cdn 

Zenon Dębowski_

19 lutego 2023